۱۰ مورد از مزایای ایمیل مارکتینگ

مزایای ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ توسط هزاران کسب و کار در دنیا مورد استفاده قرار میگیره. شاید برای شما مزایای ایمیل مارکتینگ نا آشنا باشه و نمیدونین چرا اکثر شرکت ها و کسب و کارهای اینترنتی از آن استفاده میکنند، بنابراین ما ۱۰ تا از مزیت های این روش را براتون آماده میکنیم و در اختیارتون قرار میدیم.

۱۰- کم هزینه

یکی از بارزترین مزایای ایمیل مارکتینگ هزینه کم آن نسبت به بقیه روش های بازاریابی اینترنتی است. دلیل این هم میتونه نبودن هزینه هایی مثل چاپ، پست، اجاره بیلبورد های تبلیغاتی و تبلیغات تلویزیونی باشه.

مزایای ایمیل مارکتینگ

 

۹- ارسال پیام برای مخاطبین هدف

ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین کانال های ارتباط مستقیم با مخاطبین هدف یا علاقه مندان به کسب و کار شماست. اکثر وبسایت ها با قرار دادن فرم عضویت ایمیلی و جمع آوری ایمیل مخاطبین هدفشون، کار بازاریابی را برای خودشون راحت میکنند.

این کار میتونه نرخ تبدیل بازدیدکننده سایت به مشتری را افزایش بدهد.
البته برخی با ارسال اسپم (ارسال ایمیل گروهی به افرادی که علاقه مند به دریافت ایمیل از سوی ما نیستند) باعث آزار گیرنده ایمیل میشوند و در نتیجه به نام تجاری خودشون آسیب میزنند.

 

۸- طبقه بندی مخاطبین هدف

در ایمیل مارکتینگ ما به راحتی میتونیم مخاطبین خودمون را طبقه بندی کنیم و هر پیام را ویژه علاقه مندان آن گروه ارسال کنیم.
به عنوان مثال:

اگر یک سایت خبری با بخش های متنوعی داریم میتونیم لیست دریافت ایمیل کاربران را طوری طراحی کنیم که هر کاربر بنا به علاقه خودش ایمیل دریافت کنه، مثلا اگه بخش های سایت ما “سیاسی” ، “اقتصادی” ، “ورزشی” و… بود با انتخاب هر گروه فقط ایمیل های خاص همان گروه را دریافت کنه.

 

۷- افزایش فروش با ایمیل مارکتینگ

بهترین راه برای خرید آنی مشتریان، ایمیل مارکتینگ است. راه های دیگر بازاریابی ، راه مستقیمی برای فروش سریع وجود نداره و یکی دیگه از مزایای ایمیل مارکتینگ میتونه همین باشه که مخاطب ما فقط با ۲ کلیک به سبد خرید هدایت میشه و خرید خودشو نهایی میکنه.

 

مزایای ایمیل مارکتینگ

۶- آسان و سریع!

ایمیل مارکتینگ نیازمند یک تیم قوی و پشتوانه مالی زیادی نیست بلکه شما میتونین با کمترین نیرو و تخصص یک سیستم ارسال ایمیل گروهی ایجاد کنین و به راحتی کمپین های خودتونو ارسال کنین.

۵- آمارگیری آسان و قدرتمند

یکی دیگه از مزایای ایمیل مارکتینگ آمارگیری آسان هست. به طوری که شما با دقت بالایی متوجه میشید که چه ایمیل هایی بیشتر باز شده، بر روی چه لینک هایی بیشتر کلیک شده و چه ایمیل هایی بیشترین لغو عضویت را داشته است. به همین صورت میتونین نقطه قوت خودتون را مشخص کنین و بر روی اون بیشتر تکیه کنین در حالی که با تبلیغات چاپی این آمار به سختی خودشونو نشون میدهند.

۴- اشتراک گذاری آسان

مشترکین خبرنامه شما میتونن به راحتی یک کلیک! ایمیل ارسالی شما را برای دوستاشون ارسال کنند و این خودش یک امتیاز مثبت برای شما و کسب و کارتون هست.

۳- بدون محدودیت مکانی

ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین سیستم های بازاریابی هست که شما میتونین فورا پیام خودتونو به صدها هزار مخاطب ارسال کنید. البته رسانه های اجتماعی هم هستند که این کار را براتون انجام میدهند ولی هیچ آمار دقیقی از مخاطبینی که پیام شما براشون ارسال شده نمیتونن بهتون بدهند.

۲- زود بازده

شما میتونین در عرض چند دقیقه نتیجه ایمیل مارکتینگ را ببینین. به عنوان مثال حراج ۲۴ ساعته یک شگرد بازاریابی درخشان است که میتونه از طریق ایمیل مارکتینگ مورد استفاده قرار بگیره.

۱- بازگشت سرمایه

نتایج در دنیای کسب و کار اهمیت دارد. در همین خصوص دلیل اصلی افرادی که از ایمیل مارکتینگ استفاده میکنند بازگشت فوق العاده در سرمایه گذاری است.
درسال ۲۰۱۱ انجمن بازاریابی مستقیم تخمین زده است که بازاریابی ایمیلی معمولا برای هر ۱ پوند، ۴۰ پوند بازگشت سرمایه دارد.
پس بهتره خودتون نتیجه گیری کنین…

 

منتظر نظرات پر مهرتون هستم.

 

منبع: ۱۰ benefits of email marketing

نظر شما